ابزار خط فرمان vMA برای مدیریت هاستهای ESXi

0
Telegram_GEEKBOY

ابزار vMA یا vSphere management assistant یک ماشین مجازی لینوکسی است که بر پایه SUSE 11 عرضه شده و شامل نرم افزارهایی از قبیل vSphere command-line interface و vSphere SDK برای perl می باشد.

گیگ بوی توسط سرور های قدرتمند هاست‌هی میزبانی میگردد

f880-maxresdefault

این ابزار به مدیران اجازه می دهد تا بتوانند اسکریپت هایی را اجرا کرده یا agent هایی که با ESXi و vCenter ارتباط دارند را بدون داشتن اعتبارسنجی در هر زمان به اجرا درآورند.

این ابزار یک پلتفرم اعتبارسنجی شده و انعطاف پذیر برای اجرای اسکریپت ها و برنامه ها به عنوان ادمین را در اختیارتان قرار می دهد و می توان برخی توامندهای این برنامه را شامل موارد زیر دانست:

  • بعنوان یک developer، می توانید از API هایی استفاده کنید که توابع کتابخانه ای VmaTargetLib را برای برنامه نویسی و اتصال به vMA target ها بکار ببرید و این ها از طریق استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا یا پرل امکانپذیر است.
  • vMA امکان استفاده مجدد از سرویس کنسول را که در حال حاضر برای مدیریت هاست های esxi استفاده می شود ممکن می سازد.
  • vMA بصورت از قبل پیکربندی شده و با دو حساب کاربری بنام vi-admin و vi-user ارائه می شود.
  • vi-admin کاربری است که با استفاده از آن می توانید عملیات مدیریتی همچون ایجاد و حذف مقصد ها را انجام دهید و با آن می توانید پیکربندی agent مربوط به هاست ها را مدیریت کنید. اما با کاربر vi-user صرفا قادر هستید تا خط فرمان CLI را اجرا کنید.

اطلاعات کاملتر در مورد پیش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری و نحوه deploy کردن این ماشین را می توانید از این لینک مطالعه کنید.

منبع: blog.koushki

در صورتی که مطالب سایت برای شما مفید بوده است، می توانید از طریق لینک زیر از سایت حمایت کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.